Pečeme pro Vás již od roku 1991.

Na českém trhu působíme už 31 let a rádi bychom pro Vás pekli ještě mnoho dalších dlouhých let!

Historie společnosti
Firma byla založena v roce 1991 panem Miroslavem Merhautem st. pod názvem MIMOZA.
Téhož roku si pronajal nevyužitý prostor v Benátkách nad Jizerou za účelem zřízení malé pekárny.
Zboží bylo rozváženo do okolí pouze jedním nákladním autem.
V té době se vyráběl pouze základní sortiment výrobků např. bílý chléb, rohlíky a housky.
Pracovalo zde v jednosměnném provozu 10 lidí. Během krátké doby firma rozšířila sortiment o výrobu jemného a celozrnného pečiva a do roku 1995 rozvážela své výrobky již několika desítkám odběratelů v širokém okolí Benátecka.
Radikální změna nastala v letech 1995 – 1996, kdy se pekárna musela přestěhovat do nových pronajatých prostor. Tyto prostory prošly nákladnými stavebními úpravami. Změna vedla ke značnému rozšíření vyráběného sortimentu na 70 druhů. Počet zaměstnanců se zvýšil na 20.
V roce 2000 syn pana Merhauta tyto prostory koupil. Navázal na činnost svého otce a pokračuje ve výrobě pekařských výrobků pod názvem Merhautovo pekařství, s.r.o. Výrobní prostory byly přebudovány, zrekonstruované prostory byly vybaveny novou technologií, podařilo se zvýšit objem výroby a zároveň rozšířit sortiment výrobků.
V roce 2004 byla v nevyužitých sklepních prostorách vybudována také samostatná cukrářská výrobna. Prostory cukrářské výrobny a chladící boxy sloužily nejen k výrobě cukrářských výrobků, svatebních a narozeninových dortů, ale v zimním období se zde ještě navíc vyrábělo i tradiční vánoční cukroví. Vánoční cukroví se prodávalo ve vlastních designových stáncích, které bývaly každoročně umístěny v adventní čas v obchodních centrech v Praze, Mladé Boleslavi a Liberci.

V polovině roku 2018 došlo k přestěhování výroby na novou adresu v Milovicích, Topolová 840 a zahájení zkušebního provozu.

Původní výrobní prostory v Benátkách nad Jizerou již byly nedostačující a nevyhovující.

Náročné přesunutí výroby v co nejkratším časovém úseku, aby nedošlo k významnějšímu přerušení výroby a dodávek zboží, se podařilo bez větších potíží.

Firma Merhautovo pekařství získala již několikrát ocenění „Regionální chléb roku v Penny“.Prvořadým zájmem firmy je spokojený zákazník a dlouhodobé udržení vysoké kvality výrobků používáním osvědčených receptur, tradičních výrobních postupů a kvalitních surovin.